Igår var vi bjudna till Bellas konfirmation i Brunflo kyrka. Bella är dotter till en god gammal vän till Anders och hans fru. Jens och Linnea.
Bella blev, liksom jag, häst och djurälskare och har gått på Islandshästridskola i många år. Ibland rider vi ut i skogarna tillsammans på Oddur och Kaisa.
På så vis har vi lärt känna varandra Bella och jag, på hästryggen och vi har mycket gemensamt.
Att först få vara med när Bella döptes i Stora kyrkan för många år sedan. För att några år senare lära känna varandra mer genom gemensamma intressen och nu få delta på hennes konfirmation och efterföljande fest kändes väldigt fint.
Tack fina, kloka, grymma Bella med familj! ❤
Snälla, kloka Bella.
Hittade en fin kamrat i kyrkan som också var bjuden på Bellas konfirmation.
Magnus!
Brunflo kyrka.
Många snälla barn var med på kalaset.
Konfirmandens goa föräldrar
Linnea och Jens.
Anders.
Dagny.
Tage.
Festbuffé.
Familjens tuffa Cadillac 58:a i
jättefint skick men med patina.
Precis som man vill ha det.
Bella hade gjort så fina konfirmationstårtor!
Tjohoo!
Jens och Linnea. ❤❤
Så glad för denna fina hatt som
jag bar dagen till ära!
Jag köpte den i Dublin för mer
än ett halvt liv sedan.
Jag blev tvungen att flyga hem i denna hatt samt i en lång oljerock som jag köpte på Dublin horseshow då de ej gick ner i väskan. En fin matchning verkade många tycka på flygplatserna då jag drog blickarna åt mig. 😄
Inga kommentarer:
Skicka en kommentar